Czy sprowadzanie nowych samochodów z USA jest opłacalne?

auto z USA

Pomimo rosnącej dostępności – zarówno nowych, jak i używanych – samochodów w Europie, mnóstwo osób wciąż decyduje się na sprowadzanie pojazdów z USA. W wielu przypadkach rozwiązanie to jest bowiem bardzo opłacalne, nawet biorąc pod uwagę dodatkowe koszty, takie jak transport, opłaty celne czy dostosowanie auta do polskich wymogów drogowych. Sprawdźmy, więc kiedy warto zdecydować się na sprowadzenie samochodu z Ameryki!

Jak przebiega proces sprowadzania nowego auta z USA?

Pierwszy etap sprowadzania nowego auta z USA do Polski polega na znalezieniu interesującej Cię oferty. Od samego początku warto jednak korzystać z pomocy pośrednika, który nie tylko wyszuka dla Ciebie atrakcyjne aukcje, ale też przygotuje wszelkie niezbędne dokumenty i zajmie się formalnościami, które bywają niezwykle skomplikowane. Następnie konieczna jest organizacja transportu kupionego pojazdu zza oceanu i pokrycie wszystkich dodatkowych kosztów, takich jak przewóz samochodu sprowadzanego z USA, akcyza, cło i podatek VAT.

Dlaczego warto sprowadzać samochody z Ameryki?

Sprowadzanie nowych samochodów z Ameryki jest opłacalne z wielu powodów. Przede wszystkim na rynek europejski nie trafiają wszystkie modele, które dostępne są w USA, więc jeśli bardzo zależy Ci na konkretnym egzemplarzu, czasami jest to jedyna możliwość, by go kupić. Samochody sprzedawane w Ameryki są również bogato wyposażone, niekiedy znacznie lepiej niż te, które znajdziesz w lokalnych salonach.

Ponadto cena nowych aut w Ameryce może być nawet 30-50% niższa niż w Polsce, w związku z czym ich sprowadzenie opłaca się nawet po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych kosztów. Wynika to z faktu, że rynek motoryzacyjny w USA jest znacznie większy niż w Europie, a mieszkańcy Stanów chętnie i często zmieniają samochody. Warto jednak wiedzieć, jakie pojazdy opłaca się transportować z tak dalekich krajów. Szczególnie korzystne jest to w przypadku luksusowych i sportowych modeli.

Wróć do bloga