Czym jest salvage title?

samochód z flagami

Zainteresowanie zakupem samochodu w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej systematycznie rośnie. Ma to związek przede wszystkim z korzystnymi cenami, wiekiem sprzedawanych pojazdów, a także możliwością zakupu auta w wersji, która nie została wypuszczona na europejski rynek. Termin „salvage title” powinien znać każdy, kto nosi się z zamiarem kupienia auta w USA. Co on oznacza? Wyjaśniamy.

Zakup auta w USA - to musisz wiedzieć!

Samochody kupione w Stanach Zjednoczonych Ameryki Południowej to prawdziwa gratka nie tylko dla kolekcjonerów pojazdów amerykańskich marek oraz samochodów zabytkowych. W USA możemy nabyć nawet kilkuletnie auta ze średniej półki oraz auta luksusowe, które kosztują znacznie mniej niż w Europie, a także są dostępne w standardzie wyposażenia, którego nie posiadają ich odpowiedniki dostępne na europejskim rynku. Chcąc sporo zaoszczędzić, decydując się na import samochodu z USA, mamy do dyspozycji m.in. pojazdy, które są mniej lub bardziej uszkodzone. I tutaj dochodzimy do sedna - salvage title wskazuje na to, że pojazd brał udział w zdarzeniu drogowym.

Co ważne - nie precyzuje on, z jakim zdarzeniem drogowym mamy do czynienia. Tytuł własności salvage title znajduje się w akcie własności pojazdu i może świadczyć zarówno o niegroźnej kolizji, która wiąże się np. jedynie z uszkodzeniami karoserii, jak i poważnym wypadku, który stał się przyczyną uszkodzeń kluczowych podzespołów.

Salvage title - czy warto ryzykować?

Ryzyko może się opłacić, ale tylko wówczas, gdy korzystamy z pomocy doświadczonych pośredników. Decydując się na współpracę z firmą JankesCar, każdy klient zyskuje pewność, że samochód zostanie dokładnie sprawdzony na miejscu i dotrze do swojego nowego właściciela w stanie, w jakim został kupiony. Naszym znakiem rozpoznawczym jest profesjonalizm, który procentuje zadowoleniem naszych klientów. Warto pamiętać, że salvage title nie musi oznaczać, że pojazd będzie wymagał kosztownych napraw. W różnych stanach USA ten tytuł własności bywa różnie interpretowany, jednak decydując się na zakup auta w Stanach Zjednoczonych, należy liczyć się z pewnym ryzykiem. Jest ono przez nas minimalizowane, bo nie tylko doradzamy wybór optymalnie dopasowanego do potrzeb kupujących pojazdu, ale także importowane samochody są sprawdzane przez naszych ekspertów.

Wróć do bloga