Dlaczego przy imporcie samochodu z USA do Polski warto skorzystać z pomocy pośrednika?

podanie rąk

Sprowadzenie samochodu z USA pozwala sporo zaoszczędzić. Uwzględniając niezbędne opłaty i tak możemy obniżyć koszty nawet o kilkanaście tysięcy złotych, co jest niezwykle kuszące. Niestety, decydując się na samodzielne załatwienie wszystkich formalności, musimy liczyć się z możliwością wystąpienia różnych problemów. Z tego właśnie względu najlepszą opcją jest korzystanie z pomocy doświadczonych pośredników.

Import samochodu z USA - co warto wiedzieć?

Amerykański rynek samochodowy oferuje bardzo wiele klientom z całego świata, którzy szukają pojazdu używanego w korzystnej cenie. Znajdziemy na nim samochody z różnych segmentów rynku, a także unikatowe klasyki i modele niedostępne w Europie. To sprawia, że z zainteresowaniem przeglądamy portale aukcyjne, poszukując swoich wymarzonych czterech kółek. Nietrudno znaleźć auto idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb w bardzo korzystnej cenie, jednak tutaj pojawia się problem, a jest nim nie tylko samo sprowadzenie pojazdu do Polski, ale przede wszystkim dopełnienie wszystkich formalności i sprawdzenie samochodu przed zakupem. Możemy bezgranicznie zaufać sprzedawcy i wziąć na swoje barki organizację transportu lub skorzystać z ułatwienia, jakim jest zakup samochodu z USA, w którym pomoże nam pośrednik.

Dlaczego wybór dobrego pośrednika się opłaca?

Specjalista, który zajmuje się sprowadzaniem aut z USA, nie tylko doskonale wie, jak powinna przebiegać cała procedura, ale także służy radą i doświadczeniem na każdym etapie realizacji transakcji. Dzięki jego pomocy możemy zyskać pewność, że wybrany przez nas pojazd dotrze do nas w stanie deklarowanym przez jego sprzedawcę, bo na miejscu zostanie dokładnie sprawdzony. Co więcej, nie musimy martwić się załatwieniem formalności związanych ze sprowadzeniem pojazdu do Polski, bo trafi on pod wskazany przez nas adres w ustalonym wcześniej terminie. To najważniejsze z zalet korzystania z pomocy pośrednika podczas zakupu samochodu w USA. Gwarantują one bezpieczeństwo zainwestowanych przez nas pieniędzy, a także brak problemów na każdym z etapów poprzedzających rozpoczęcie korzystania z naszego wymarzonego samochodu.

Wróć do bloga