Dlaczego warto sprowadzać samochody pokolizyjne z Ameryki?

wgnieciony samochód

Mnóstwo osób decyduje się na sprowadzenie swojego wymarzonego auta z USA, nawet jeżeli proces ten miałby zająć sporo czasu. Co więcej, wiele z nich wybiera zakup samochodu pokolizyjnego, który wymaga solidnej naprawy na miejscu. Nie bez powodu! Takie rozwiązanie jest bowiem bardzo korzystne, choć dużo zależy od stanu, w jakim jest transportowany pojazd. Dlaczego więc warto sprowadzać uszkodzone auta z Ameryki? Sprawdźmy!

Poziom uszkodzenia samochodu

Rynek samochodowy w Ameryce ma ogromne rozmiary, dlatego ceny wielu modeli mogą być znacznie niższe niż w europejskich salonach, a nawet komisach z używanymi pojazdami. Bardzo duże znaczenie ma jednak poziom uszkodzenia pojazdu, który chcesz sprowadzić z USA. Niektóre z nich mogły bowiem uczestniczyć np. w klęskach żywiołowych, takich jak powodzie, co je dyskwalifikuje do jakichkolwiek napraw.

Dobrym rozwiązaniem jest natomiast zakup pojazdu, który przykładowo brał udział w drobnej kolizji drogowej. Tego typu wypadki komunikacyjne zazwyczaj powodują jedynie powierzchowne straty i takie usterki, jak powyginana karoseria. Różnica w cenie może być jednak na tyle duża, że – nawet doliczając koszty transportu i naprawy – sprowadzenie auta zza oceanu jest bardzo opłacalne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze auta?

Pamiętaj, by dokładnie przeanalizować kondycję pokolizyjnego i używanego samochodu z USA, który chcesz sprowadzić do Polski. Koniecznie poproś o udostępnienie Ci historii danego auta oraz przedstawienie jak najdokładniejszego opisu technicznego wszystkich usterek, które posiada. Dzięki temu poznasz jego faktyczny stan.

Warto korzystać też z pomocy profesjonalnych pośredników, dzięki którym cały proces odbędzie się płynnie i bez żadnych przeszkód po drodze. Co istotne, takie firmy zazwyczaj współpracują ze sprawdzonymi mechanikami, którzy szybko doprowadzą Twój nowy samochód do idealnego stanu.

Wróć do bloga