Jak kursy walut wpływają na import samochodów z USA?

import samochdów

Wiele osób wybiera sprowadzenie samochodu z USA. Takie rozwiązanie ma bowiem wiele zalet, spośród których ogromne znaczenie ma przede wszystkim cena pojazdu. Jest ona często znacznie niższa w porównaniu do aut z Europy Zachodniej. Decydując się na kupno samochodu zza oceanu, powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które wpływają na opłacalność importu, np. kursy walut. Sprawdźmy, jakie mają one znaczenie.

Wartość waluty a opłacalność importu

Kurs walut ma ogromne znaczenie na import samochodów z USA. W przeszłości, gdy dolar miał znacznie mniejszą wartość niż obecnie, importerzy z naszego kraju mogli sprowadzać rozmaite pojazdy za bardzo atrakcyjne kwoty. Dziś, kiedy kurs tej waluty się nieco zmienił, najbardziej opłaca się kupować zza oceanu samochody, które w naszych stronach są bardzo drogie lub wręcz niespotykane.

Niemniej w przypadku samochodów ze średniej półki import również może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Rynek motoryzacyjny w USA jest bowiem niezwykle duży. To w połączeniu z mniejszymi podatkami i kosztami transportu ma duży wpływ na odczuwalnie niższe ceny produkowanych pojazdów.

Jak przebiega import samochodu z USA?

Jeśli decydujesz się na import samochodu z USA, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy, która będzie pośredniczyła na każdym etapie procesu. Pomoże Ci ona w wyborze auta, przedstawi jego wycenę bez ukrytych kosztów, a także:

  • zapewni szybki, bezpieczny transport pojazdu,
  • zajmie się formalnościami związanymi z licytacją i zakupem,
  • zajmie się naprawą w przypadku zakupu auta uszkodzonego.

Dzięki temu będziesz mógł szybko cieszyć się swoim wymarzonym samochodem, który dotrze do Ciebie w idealnym stanie. Sprowadzając auto z USA, możesz wybrać model nowy, kilkuletni z bardzo małym przebiegiem lub powypadkowy do naprawy, a także będący jednym z amerykańskich klasyków niedostępnych na rynku europejskim.

Wróć do bloga