Jak przystosować samochód z USA do wymogów europejskich?

samochód

Przystosowanie pojazdu sprowadzonego z USA lub Kanady do europejskich wymogów jest bardzo ważne, bo bez tego nie będziemy mogli legalnie korzystać z samochodu. Zakres niezbędnych modyfikacji bywa jednak różny, co ma związek m.in. z wiekiem pojazdu i jego marką. Jakie prace trzeba wykonać, aby auto zostało dopuszczone do ruchu, przechodząc przegląd techniczny? Komu je powierzyć? Podpowiadamy.

Import aut z USA i Kanady – czy to dobre rozwiązanie?

Decydując się na import auta z USA lub Kanady, możemy sporo zyskać. Nie chodzi jedynie o kwestie finansowe, choć sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych auta, kosztują znacznie mniej niż ich europejskie odpowiedniki. Zaletą importu aut z USA jest przede wszystkim możliwość nabycia pojazdu, który dostępny jest w lepszym standardzie wyposażenia. Tyczy się to nie tylko wyposażenia wnętrza pojazdu, ale także znajdujących się pod maską części i podzespołów. Import aut z USA i Kanady jest opłacalny, choć często wiąże się z koniecznością wykonania pewnych przeróbek. Dotyczą one m.in. oświetlenia pojazdu.

Jakich modyfikacji wymagają auta sprawdzane z USA i Kanady?

Zakres niezbędnych do wykonania prac bywa różny i może obejmować:

  • wymianę liczników lub samych tarcz zegarów, jeżeli mierzą one prędkość w milach, a nie kilometrach;
  • przeróbki świateł i reflektorów;
  • nieznaczne modyfikacje w obrębie rury wydechowej oraz tłumika;
  • wymianę opon;
  • wymianę radia, które odbiera na innych częstotliwościach.

Komu powierzyć niezbędne do wykonania przeróbki?

Ze względu na konieczność przejścia badań technicznych, które pozwalają na korzystanie z pojazdu, auta z USA i Kanady powinniśmy oddać w ręce doświadczonego mechanika. Powinien on znać się na amerykańskich pojazdach, bo tylko wówczas wykona niezbędne przeróbki w profesjonalny sposób, dzięki czemu będziemy mogli zarejestrować samochód i cieszyć się swoim nowym nabytkiem.

Wróć do bloga