Jak sprawdzić samochód z USA przed jego sprowadzeniem do Polski?

rejestracja samochodowa

Import samochodów z USA cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, którzy specjalizują się w handlu używanymi samochodami. Decydując się na zakup auta w USA, możemy nie tylko sporo zaoszczędzić, ale także cieszyć się korzystaniem z pojazdu, który nie zawsze jest dostępny na polskim lub europejskim rynku. Jak sprawdzić samochód, zanim trafi on do Polski?

Zakup auta w USA wymaga odpowiedniego podejścia…

Nikt nie chce kupić przysłowiowego kota w worku, dlatego szukając pojazdu w Polsce, dokładnie sprawdzamy interesujące nas samochody. W przypadku zakupu pojazdu z USA nie jest to takie łatwe, jednak nie oznacza to, że musimy ryzykować, bo wystarczy wybrać dobrego pośrednika, który nie tylko sprawdzi auto przed jego zakupem, ale także zajmie się organizacją jego transportu i załatwieniem związanych z nim formalności. Decydując się na skorzystanie z pomocy eksperta, możemy zyskać pewność, że auto, które chcemy kupić, jest w odpowiadającym nam stanie technicznym. Zgodność z widniejącym w ogłoszeniu opisem sprawdzą na miejscu przedstawiciele firmy, dzięki czemu unikniemy poważnych problemów i zbędnych wydatków. 

Jak przebiega import auta z USA z pomocą pośrednika?

Szybko i bezpiecznie - tak przebiega import samochodu z USA, jeżeli zdecydujemy się na pomoc odpowiedniego pośrednika. Wystarczy wybrać pojazd na wskazanym przez pośrednika portalu aukcyjnym i oczekiwać na opinię ekspertów, którzy sprawdzą samochód na miejscu. Następnym krokiem jest podpisanie umowy, w której zostaną określone szacowane koszty, pułap licytacji, którego pośrednik nie powinien przekroczyć, a także wysokość kaucji za licytowane auto. Jeżeli uda się wylicytować samochód, to pozostaje nam wpłacić pełną kwotę i oczekiwać na rozpoczęcie się procesu jego transportu drogą morską, który można na bieżąco śledzić. Zakup auta w USA z pomocą pośrednika jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać, bo nie tylko zyskamy pewność, że kupujemy samochód lub inny pojazd w stanie deklarowanym przez jego sprzedawcę, ale także możemy uniknąć wielu problemów, które związane są z jego transportem.

Wróć do bloga