Jak wyglądają licytacje samochodów z USA?

samochody

Na amerykańskich portalach sprzedażowych znajdziemy wiele atrakcyjnych pod względem ceny i wyposażenia samochodów. Nie dziwi fakt, iż zakup auta w USA cieszy się rosnącą popularnością wśród fanów amerykańskiej motoryzacji oraz osób poszukujących luksusowego auta o niewielkim przebiegu, za które można zapłacić znacznie mniej niż w Europie. Jak wyglądają licytacje samochodów z USA? Podpowiadamy.

Licytacje samochodów z USA w teorii…

Cóż może być trudnego w licytowaniu samochodu na amerykańskim portalu sprzedażowym? Wystarczy przecież się zarejestrować, poszukać odpowiadającego nam samochodu oraz przystąpić do licytacji. W teorii tak to właśnie wygląda. Wizja szybkich i tanich zakupów skusiła już niejednego śmiałka, jednak zwykle zakupy bez wcześniejszego przygotowania kończyły się poważnymi problemami. Niestety, brak dostatecznej znajomości języka angielskiego i przepisów obowiązującego w USA prawa, a także ludzka naiwność mogą spowodować, że licytując samodzielnie, nie tylko stracimy ciężko zarobione pieniądze, ale też nigdy nie zobaczymy kupionego samochodu. Z tego względu najlepiej powierzyć import auta z USA firmie, która od lat specjalizuje się w sprowadzaniu do Polski pojazdów kupionych w Ameryce Północnej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu, zbędnych wydatków oraz wielu kłopotów, zyskując pewność, że kupiony przez nas pojazd jest zgodny z opisem sprzedawcy. Co więcej, firmy specjalizujące się w sprowadzaniu aut z USA zdejmują z barków kupujących uciążliwe formalności, zapewniając bezproblemowy transport pojazdów do ich nowych właścicieli.

Licytacje samochodów w USA w praktyce…

Licytowanie auta w USA nie jest wcale proste. Przede wszystkim trzeba orientować się w cenach pojazdów i obowiązujących w USA przepisach, aby nie popełnić kosztownego błędu. Specjaliści w branży doskonale wiedzą, jak sprawdzić samochód przed przystąpieniem do licytacji, a także potrafią rozpoznać oszustów, których nie brakuje nie tylko na amerykańskich, ale także polskich portalach aukcyjnych. Współpraca z doświadczonym pośrednikiem zapewnia szereg korzyści, a cały proces zakupu auta przebiega bez niemiłych niespodzianek. Wystarczy określić kwotę, do której pośrednik ma licytować wybrany przez nas samochód oraz dopełnić niezbędnych formalności po wygraniu licytacji, aby za kilka tygodni odebrać wymarzony pojazd i cieszyć się możliwością jego użytkowania.

Wróć do bloga