Jak wyszukiwać pojazdy z USA na licytacjach? Porady i wskazówki

samochód

Zakup pojazdu z USA na licytacji może być bardzo opłacalny, szczególnie w przypadku modeli, które nie są dostępne na rynku europejskim. Wiedza o tym, jak szukać pojazdów amerykańskich na aukcjach, jest jednak konieczna, aby móc znaleźć najlepszą możliwą ofertę. Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do licytowania samochodu z USA oraz sprawią, że będziesz usatysfakcjonowany z zakupu.

Zbadanie historii i stanu technicznego pojazdu

Szukając odpowiedniej aukcji, warto przede wszystkim brać pod uwagę nie tylko markę interesującego Cię pojazdu. Po znalezieniu określonego modelu powinieneś dokładnie sprawdzić również jego stan techniczny, rok produkcji oraz przebieg. Wówczas warto więc poprosić o udostępnienie historii pojazdu, dzięki której poznasz dokładną analizę jego przebiegu, serwisów, ewentualnych wypadków oraz napraw.

Na tej podstawie będziesz mógł podjąć świadomą decyzję, czy wybrany samochód jest wart swojej ceny oraz czy mieści się w Twoim budżecie, wliczając w końcową kwotę wszelkie koszty sprowadzenia auta. Nie bez znaczenia pozostaje również miejsce, z którego pojazd jest wysyłany. To może mieć bowiem duży wpływ na ostateczną cenę transportu auta zza oceanu do Polski.

Korzystanie z pomocy pośredników

Znalezienie odpowiadającej Ci licytacji auta z USA, sprawdzenie jakości i autentyczności wybranego samochodu, a także cały proces sprowadzania pojazdu do Polski z Ameryki jest bardzo skomplikowany, czasochłonny oraz wymagający odpowiedniej wiedzy. W związku z tym warto korzystać ze wsparcia biur pośredników, którzy pomogą Ci na każdym etapie współpracy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że samochód dotrze do Ciebie w określonym terminie oraz będzie zgodny z Twoimi wymaganiami. Co więcej, wiele firm współpracuje z zaufanymi warsztatami, które szybko i sprawnie dostosują Twój nowy pojazd do lokalnych przepisów drogowych.

Wróć do bloga