Jakie są etapy zakupu auta z USA przez pośrednika?

rejestracja z USA

Wiele osób decyduje się na zakup auta z Ameryki przez pośrednika, ponieważ proces sprowadzania pojazdów zza oceanu jest dość skomplikowany i czasochłonny, a także wymaga odpowiedniej wiedzy, by nie otrzymać przysłowiowego kota w worku. Wsparcie specjalisty umożliwi Ci łatwe znalezienie wymarzonego samochodu. Jakie są więc etapy zakupu auta z USA przez pośrednika? Sprawdźmy w artykule!

Znalezienie odpowiedniej aukcji

Pierwszym etapem zakupu auta z USA jest oczywiście rozmowa z pośrednikiem, podczas której pozna on Twoje wymagania dotyczące poszukiwanego pojazdu oraz budżetu przeznaczonego na ten cel. Następnie specjalista przystąpi do wyszukania i przedstawienia Ci potencjalnie interesujących aukcji aut z USA. Oferty powinny zawierać szczegółowe informacje na temat stanu technicznego samochodu oraz jego obecnego miejsca pobytu.

Ponadto pośrednik powinien przedstawić Ci dokładną historię pojazdu (dotyczącą przebytych napraw, wypadków, przebiegu itp.) oraz dokonać szczegółowej kalkulacji kosztów, które będziesz zobowiązany pokryć przy jego zakupie. Dzięki temu otrzymasz wszystkie dane, na podstawie których będziesz mógł podjąć decyzję.

Przygotowanie dokumentacji

Jeśli zdecydujesz się na jakąś aukcję, należy ustalić kwotę licytacji, którą będziesz w stanie zapłacić za wybrane auto. Przed dokonaniem zakupu będziesz jednak zobowiązany do podpisania umowy z pośrednikiem. Dzięki temu zabezpieczysz swój interes i będziesz miał pewność, że firma, z którą współpracujesz, wywiąże się z ustalonych świadczeń.

Po wygranej aukcji będziesz musiał uiścić koszty zakupu pojazdu oraz opłaty związane z jego transportem do Polski. Wówczas pośrednik przygotuje także całą niezbędną dokumentację i zadba o to, aby Twój nowy samochód dotarł do Ciebie jak najszybciej. Ponadto w razie potrzeby pomoże Ci on w rejestracji auta na miejscu oraz przystosowaniu go do polskich przepisów drogowych.

Wróć do bloga