Które modele samochodów są najchętniej sprowadzane z USA do Europy?

tyły samochodów

Luksusowe i niedostępne na polskim rynku modele pojazdów wiodących na rynku marek oraz bogato wyposażone modele, które są aktualnie na topie - takie pojazdy najczęściej sprowadzane są do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Choć sam import aut z USA nie jest najłatwiejszy i wymaga dopełnienia licznych formalności, to okazuje się także bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Poznaj najczęściej sprowadzane do Europy marki samochodów.

Dlaczego opłaca się importować auta z USA?

Na europejski rynek trafia coraz więcej sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych pojazdów. W większości są to samochody osobowe, jednak rośnie również zainteresowanie zakupem innych rodzajów pojazdów np. motocykli i aut dostawczych. Choć nie stanowią one znacznego odsetka sprowadzanych do Polski aut, to zainteresowanie importem samochodów z USA systematycznie wzrasta. Publikowane obecnie dane za rok 2021 nie odzwierciedlają faktycznego zainteresowania sprowadzeniem pojazdu ze Stanów Zjednoczonych, bo musimy pamiętać, że niepokój związany z pandemią, miał znaczący wpływ na decyzje zakupowe Polaków. Import samochodu z USA to opłacalne rozwiązanie, które pozwala sporo zaoszczędzić i zyskać pojazd, który jest nie tylko sporo młodszy od dostępnych na rodzimym rynku aut, ale także lepiej wyposażony. Gratką dla fanów motoryzacji jest możliwość zakupu modelu, który nie jest dostępny na europejskim i polskim rynku oraz pojazdów luksusowych w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Jakie pojazdy ze Stanów Zjednoczonych najczęściej trafiają do Polski?

Na europejski i polski rynek sprowadzane są podobne marki pojazdów. W czołówce od kilku lat znajdują się przede wszystkim samochody luksusowe, które na rodzimym rynku kosztują nawet kilkadziesiąt procent więcej niż na portalach aukcyjnych w USA. Mowa oczywiście o pojazdach używanych, które często są np. powypadkowe. Biorąc pod uwagę opłaty związane z importem, a także koszty naprawy i przystosowania samochodu do poruszania się po europejskich drogach, sprowadzenie pojazdu z USA pozwala często zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Najczęściej sprowadzane z USA marki samochodów to m.in.:

  • Ford (Ford Mustang, Ford Fusion, Ford Escape),
  • BMW (seria 3 i seria 5)
  • Chrysler Voyager,
  • Jeep Grand Cherokee,
  • Audi (Audi Q5, Audi A4),
  • Mazda CX5.

Wróć do bloga