Sprowadzenie klasyka z USA. Na co zwrócić uwagę?

samochody

Klasyczny samochód z USA to marzenie wielu miłośników motoryzacji. Coraz łatwiej można je spełnić, bo import auta z USA nie jest już skomplikowany i nie wiąże się z dużymi wydatkami. Współpracując z doświadczonym pośrednikiem, możemy mieć pewność, że kupione auto szybko trafi pod wskazany przez nas adres. Zanim jednak do tego dojdzie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Klasyk z USA na wyciągniecie ręki…

Na amerykańskich aukcjach samochodów znajdziemy wiele klasycznych modeli, które są prawdziwą perełką motoryzacji. Zaliczamy do nich zarówno pojazdy zabytkowe, które posiadają jedynie wartość kolekcjonerską, jak i modele, które możemy jeszcze przez wiele lat intensywnie użytkować, korzystając z niezawodności wysokiej jakości podzespołów. Szukając samochodu na aukcjach w USA, musimy jednak zachować czujność, bo emocje nie są dobrym doradcą podczas zakupu pojazdu w kraju i za granicą. Najważniejszy jest oczywiście stan technicznym pojazdu, który możemy sprawdzić, dzięki pomocy pośrednika. Wbrew pozorom, import klasycznego auta z USA nie jest banalnie prosty, bo uwzględnia konieczność dopełnienia wielu formalności.

Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując auto w USA?

Import auta z USA pozwala sporo zaoszczędzić. Zanim sfinalizujemy transakcję, powinniśmy zwrócić uwagę na m.in.:

  • pochodzenie auta,
  • rok produkcji,
  • standard wyposażenia,
  • stan techniczny.

Wzrost zainteresowania amerykańskimi pojazdami spowodował, że w Internecie możemy znaleźć wiele różnych ofert, które dotyczą sprzedaży klasycznych modeli pojazdów, jednak nie każdy z nich jest zgodny z opisem. Z tego względu warto zabezpieczyć się na wypadek oszustwa, korzystając z pomocy pośrednika, który nie tylko sprawdzi interesujący nas pojazd, ale także zajmie się wszystkimi formalnościami, które związane są z jego sprowadzeniem do Polski.

Wróć do bloga