Transport auta z USA

Dla wielu osób, które są zainteresowane zakupem amerykańskiego samochodu, problematyczny wydaje się transport auta z USA. Rzeczywiście jest to nieco skomplikowany proces, jednak staramy się go maksymalnie uprościć dla Klientów. Nasz plac przeładunkowy znajduje się w New Jersey, skąd wyruszają w dalszą drogę wszystkie wylicytowane przez nas auta. Kupując samochód za naszym pośrednictwem, nie musisz martwić się o żadne formalności związane z transportem pojazdu zakupionego na aukcji aut z USA lub Kanady. Wystarczy, że poczekasz kilka tygodni, a amerykański samochód zostanie bezpiecznie dostarczony pod wyznaczony przez Ciebie adres. Podczas transportu będziesz miał dostęp do informacji na temat aktualnej lokalizacji kontenera, dzięki czemu możesz na bieżąco śledzić postępy w realizacji zlecenia.

Z jakich etapów składa się transport auta z USA do Polski?

Szukając odpowiedniego samochodu na aukcjach internetowych, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację. Auta transportowane są do Europy drogą morską, dlatego im dalej od portów, tym wyższa będzie cena za holowanie auta. Samochody kupione w USA lub Kanadzie trafiają na statek w kontenerach, co pozwala zminimalizować ryzyko uszkodzenia ich podczas podróży.

Współpracujemy z portami w Bremerhaven i Gdyni, skąd wylicytowane przez nas auta transportowane są pod wskazany przez Klienta adres. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami związanymi z odprawą celną, a z Klientem rozliczamy się z tego typu opłat dopiero wtedy, gdy auto do niego dotrze. Obecnie konieczne opłaty to: VAT (19%, jeśli odprawa odbędzie się w Niemczech, a 23% dla odpraw w Polsce), cło 10% oraz akcyza 3,1% lub 18,6%, zależnie od pojemności silnika (odpowiednio poniżej 2.0 l i powyżej).

Kontakt

Poniedziałek — piątek: 8:00 – 18:00